Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Części zapasowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2019

Wprawdzie na całym świecie istnieje około 9000 autoryzowanych stacji obsługi VW, niemniej jednak przy skromnych zasobach finansowych większości naszych turystów koszt wszelkich napraw, a szczególnie części zamiennych, stanowi bardzo pokaźny wydatek. Dlatego też oprócz przygotowania samochodu do podróży należy zadbać o minimalny chociażby zapas części zamiennych i najbardziej niezbędne narzędzia. W skład części zapasowych powinny wchodzić: komplet Świec zapłonowych, kompletny przerywacz, palec rozdzielacza, kopułka, kondensator, cewka zapłonowa, pasek klinowy, przepona pompy paliwa, cięgło sprzęgła, dętka (nawet jeżeli na kołach są opony bezdętkowe), zawory dętek, żarówki, bezpieczniki, różne śruby, nakrętki, podkładki, uszczelki pokrywy zaworów i filtru oleju, taśma izolacyjna. W samochodzie powinien też znajdować sie kanister z czystą wodą, apteczka pierwszej pomocy, latarka i scyzoryk. Oprócz tego warto wziąć ze sobą olej silnikowy i wodę destylowaną do akumulatora. Na każde 1000 km podróży trzeba przewidzieć co najmniej 0,5 1 oleju silnikowego, biorąc pod uwagę fakt, że silnik nawet w bardzo dobrym stanie technicznym w czasie upałów i szybkiej jazdy na autom Stradzie spala znacznie więcej oleju niż w przeciętnych warunkach eksploatacji w kraju. [hasła pokrewne: wartburg forum, forum citroen c5, moto gratka samochody osobowe ]

Dzięki temu, Że autostrady mają szerokie jednokierunkowe pasma ruchu o dobrej nawierzchni, bezkolizyjne skrzyżowania, zakręty o dużym promieniu krzywizny i odpowiednim pochyleniu, nie przebiegają przez miasta i osiedla, wykluczają wjazd furmanek oraz wchodzenie zwierząt lub ludzi, jazda może odbywać się ze znacznie większą prędkością niż na innych drogach. Trzeba jednak również pamiętać o cechach ujemnych jazdy na autostradzie. Wskutek monotonii jazda jest, wbrew pozorom, bardzo nużąca i dlatego dość często zdarzają się przypadki zasypiania kierowców podczas jazdy na autostradzie. Zjechać z autostrady można tylko w określonych, nieraz dość odległych punktach, w związku z czym zwiedzanie okolic, przez które autostrada przebiega, jest bardzo utrudnione. Oprócz. tego w niektórych krajach jazda autostradą jest płatna, np. na wszystkich autostradach w Italii, na niektórych we Francji. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że często na skrzyżowaniach dróg można spotkać dwa drogowskazy tych samych miejscowości ze wskazaniem różnego kierunku jazdy. Drogowskaz zielony wskazuje wówczas dojazd autostradą, a drogowskaz niebieski — inną drogą o utwardzonej nawierzchni. Podczas podróżowania po obcym kraju bardzo ważne jest posiadanie aktualnej mapy tego kraju. Najlepiej przed wyjazdem z Polski zaopatrzyć się w aktualne mapy każdego kraju, przez który będzie przebiegała trasa podróży. Mapą Europy można posłużyć się tylko do ogólnego ustalenia trasy przejazdu.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: forum citroen c5 moto gratka samochody osobowe wartburg forum