Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Wytwórnia VW oferuje bardzo szeroki asortyment dodatkowego wyposażenia do swych samochodów. Wyposażenie to można otrzymać razem z samochodem lub zamówić oddzielnie. Obok nazw poszczególnych elementów wyposażenia podano numery katalogowe, co ułatwi ich zamówienie i kupno. Niektóre urządzenia można, oczywiście, wykonać we własnym zakresie, inne jeszcze można zastąpić dostępnymi na naszym krajowym rynku. Chcąc dodatkowo wyposażyć swój samochód można również. wiele wzorów zaczerpnąć z książki A. Słodowego pt. „Usprawniam własny samochód”. [hasła pokrewne: depollution system faulty, klub cytrynki, szybcy i wściekli 7 cda ]

Alarmujący wzrost liczby wypadków drogowych wywołuje coraz. powszechniejsze zaniepokojenie. Podejmowane są najrozmaitsze wysiłki, zarówno aby zmniejszyć liczbę wypadków, jak i w celu ograniczenia ich skutków. W ramach ogólnej walki o bezpieczeństwo ruchu drogowego poszukuje się gorączkowo nowych metod chronienia kierowców i pasażerów pojazdów samochodowych przed śmiercią lub kalectwem w wyniku wypadku. Sięgając po środki stosowane już od dawna w lotnictwie zwrócono uwagę między innymi i na pasy służące do unieruchomiania pilotów i pasażerów w ich fotelach. W wielu krajach wprowadzono już obowiązek stosowania podobnych pasów bezpieczeństwa w samochodach. Obowiązek taki wprowadzany jest. stopniowo również w Polsce. Wszystkie modele samochodów VW przystosowane są do zainstalowania pasów bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera siedzącego obok mocuje sie do słupków drzwiowych, a zapina się je na uchwycie między fotelami. Pasy bezpieczeństwa dla pasażerów siedzących na tylnym siedzeniu mają punkty mocowania pod poduszką siedzenia z prawej i z lewej strony, w środkowej części podłogi tylnego bagażnika oraz w prawej i lewej części dachowej za bocznymi oknami.

Nagwintowane otwory (7/16” 20 zwojów na cal) pod Śruby mocujące pasy bezpieczeństwa zakryte są wkrętami plastykowymi z krzyżowym nacięciem Ibn. Przed przystąpieniem do zamontowania pasów wkręty należy wykręcić. Wytwórnia VW oferuje pasy mocowane dwupunktowo lub trzypunktowo oraz uchwyty do ich mocowania o następujących numerach katalogowych:

— 111 019 721 A — pas mocowany dwupunktowo, stosowany do modeli produkowanych do 1964 r.

— 111 019 721 B — pas mocowany dwupunktowo, stosowany do modeli produkowanych od 1964 r.

— 141 019 741 — .uchwyt do zapinania pasów, montowany na tunelu w samochodach produkowanych od 1964 r.

— 111 019 722 A — pas mocowany trzypunktowo, stosowany do modeli produkowanych od 1967 r.

— 111 019 741 — uchwyt do zapinania pasów, montowany na tunelu w samochodach produkowanych od 1967 r.

Chcąc kupić komplet na dwa przednie siedzenia należy kupić dwa pasy bezpieczeństwa i jeden uchwyt. Ostatnio wprowadzono sprzedaż pasów na przednie siedzenia z mocowaniem trzypunktowym w kompletach z innym wykonaniem uchwytu do zapinania. Taki komplet na dwa przednie siedzenia — nr kat. 111 019 703, a na tylne siedzenia nr kat. 111 019 713 B.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: depollution system faulty klub cytrynki szybcy i wściekli 7 cda