Citroen – wynajem samochodów
Wynajem samochodów citroen i innych marek. Warszawa, kraków Poznań Gdańsk

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Posted in Uncategorized  by admin
August 19th, 2016

Wytwórnia VW oferuje bardzo szeroki asortyment dodatkowego wyposażenia do swych samochodów. Wyposażenie to można otrzymać razem z samochodem lub zamówić oddzielnie. Obok nazw poszczególnych elementów wyposażenia podano numery katalogowe, co ułatwi ich zamówienie i kupno. Niektóre urządzenia można, oczywiście, wykonać we własnym zakresie, inne jeszcze można zastąpić dostępnymi na naszym krajowym rynku. Chcąc dodatkowo wyposażyć swój samochód można również. wiele wzorów zaczerpnąć z książki A. Słodowego pt. „Usprawniam własny samochód”. [hasła pokrewne: serwis samochodów, tachodrive, myjki wysokociśnieniowe ]

Alarmujący wzrost liczby wypadków drogowych wywołuje coraz. powszechniejsze zaniepokojenie. Podejmowane są najrozmaitsze wysiłki, zarówno aby zmniejszyć liczbę wypadków, jak i w celu ograniczenia ich skutków. W ramach ogólnej walki o bezpieczeństwo ruchu drogowego poszukuje się gorączkowo nowych metod chronienia kierowców i pasażerów pojazdów samochodowych przed śmiercią lub kalectwem w wyniku wypadku. Sięgając po środki stosowane już od dawna w lotnictwie zwrócono uwagę między innymi i na pasy służące do unieruchomiania pilotów i pasażerów w ich fotelach. W wielu krajach wprowadzono już obowiązek stosowania podobnych pasów bezpieczeństwa w samochodach. Obowiązek taki wprowadzany jest. stopniowo również w Polsce. Wszystkie modele samochodów VW przystosowane są do zainstalowania pasów bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera siedzącego obok mocuje sie do słupków drzwiowych, a zapina się je na uchwycie między fotelami. Pasy bezpieczeństwa dla pasażerów siedzących na tylnym siedzeniu mają punkty mocowania pod poduszką siedzenia z prawej i z lewej strony, w środkowej części podłogi tylnego bagażnika oraz w prawej i lewej części dachowej za bocznymi oknami.

Nagwintowane otwory (7/16” 20 zwojów na cal) pod Śruby mocujące pasy bezpieczeństwa zakryte są wkrętami plastykowymi z krzyżowym nacięciem Ibn. Przed przystąpieniem do zamontowania pasów wkręty należy wykręcić. Wytwórnia VW oferuje pasy mocowane dwupunktowo lub trzypunktowo oraz uchwyty do ich mocowania o następujących numerach katalogowych:

— 111 019 721 A — pas mocowany dwupunktowo, stosowany do modeli produkowanych do 1964 r.

— 111 019 721 B — pas mocowany dwupunktowo, stosowany do modeli produkowanych od 1964 r.

— 141 019 741 — .uchwyt do zapinania pasów, montowany na tunelu w samochodach produkowanych od 1964 r.

— 111 019 722 A — pas mocowany trzypunktowo, stosowany do modeli produkowanych od 1967 r.

— 111 019 741 — uchwyt do zapinania pasów, montowany na tunelu w samochodach produkowanych od 1967 r.

Chcąc kupić komplet na dwa przednie siedzenia należy kupić dwa pasy bezpieczeństwa i jeden uchwyt. Ostatnio wprowadzono sprzedaż pasów na przednie siedzenia z mocowaniem trzypunktowym w kompletach z innym wykonaniem uchwytu do zapinania. Taki komplet na dwa przednie siedzenia — nr kat. 111 019 703, a na tylne siedzenia nr kat. 111 019 713 B.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)