Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Jazda w mieście

Posted in Uncategorized  by admin
September 14th, 2019

Szczególnej ostrożności i uwagi wymaga też jazda w mieście. Kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych, widząc dzieci bawiące się w pobliżu jezdni lub mijając stojący na przystanku autobus, powinien przesunąć nogę z pedału przyspieszenia na pedał hamulca, aby zmniejszyć prędkość i przygotować się do natychmiastowego hamowania. Niekiedy nawet jazda z prędkością 40 km/h nie jest bezpieczna, gdyż nagłe wyjście przechodnia na jezdnię w odległości nie większej niż 10 m od samochodu prowadzi nieuchronnie do wypadku tragicznego W skutkach. [hasła pokrewne: citroen forum, vw de konfigurator, serwis citroen warszawa ]

Droga hamowania zależy od prędkości jazdy i od opóźnienia, jakie może samochód uzyskać w określonych warunkach drogowych i atmosferycznych. Opóźnienie hamowania zależy więc nie tylko od stanu układu hamulcowego, ale również od stanu i rodzaju nawierzchni. Przyczepność bieżnika opony do nawierzchni jezdni jest największa na suchej jezdni betonowej, a najmniejsza na mokrej jezdni oblodzonej. W związku z tym, że samochody VW uzyskują przy dobrych warunkach atmosferycznych opóźnienie rzędu 6 m/s2, łatwo można obliczyć drogę hamowania w zależności od prędkości jazdy. Dlatego też na ogół przyjmuje się, że bezpieczna odległość między po—ruszającymi się w rzędzie samochodami powinna wynosić co najmniej tyle metrów, ile wynosi połowa prędkości poruszającego się samochodu. Jeżeli więc prędkość wynosi 80 km/h, to minimalna odległość powinna wynosić 40 m.

Trzeba przy tym również pamiętać, że śliska nawierzchnia jest niebezpieczna nie tylko ze względu na wydłużoną drogę hamowania. Gwałtowne naciśnięcie pedału hamulca na Śliskiej nawierzchni prowadzi do zablokowania kół, które tracą wówczas przyczepność, a samochód zarzuca, poruszając się w sposób niekontrolowany przez kierowcę. Dlatego też hamując na mokrej, śliskiej lub oblodzonej nawierzchni należy bardzo ostrożnie naciskać pedał hamulca, a w razie zablokowania kół — natychmiast zwolnić nacisk na pedał hamulca w celu odzyskania przyczepności kół do nawierzchni jezdni.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: citroen forum serwis citroen warszawa vw de konfigurator