Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Mechanizm hamulcowy

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2019

Po zaciągnięciu dźwigni na drugą zapadkę okładziny powinny ocierać o bęben hamulcowy. Obracając koła należy sprawdzić, czy hamowanie jest równomierne. Po zaciągnięciu dźwigni hamulca na czwartą zapadkę docisk szczęk powinien być na tyle silny, aby nie można było obrócić kół rękami. Jeżeli regulacja jest prawidłowa, można dokręcić nakrętkę zabezpieczającą i nasunąć gumową osłonę dźwigni hamulca. Od lutego 1965 r. w samochodach VW zastosowano jarzmo wyrówna wcze hamulca ręcznego.

Głównymi częściami tarczowych mechanizmów hamulcowych są tarcze i zaciski. Tarcza hamulca przymocowana jest do piasty koła. Hamowanie następuje wskutek docisku klocków hamulcowych do powierzchni bocznych obracającej się tarczy hamulca. Klocki hamulcowe obejmują niewielką powierzchnię tarczy hamulca. Pozostała powierzchnia tarczy jest odsłonięta, co zapewnia szybkie odprowadzanie ciepła. Dzięki temu możliwe jest częste hamowanie, nawet przy dużej prędkości samochodu. Poważną zaletą tarczowego mechanizmu hamulcowego jest małe opóźnienie Włączania ze względu na niewielkie (0,15 mm) luzy spoczynkowe klocków hamulcowych. Klocki hamulcowe odznaczają się dużą trwałością. Elementy cierne mają znaczną zdolność samooczyszczania się, w związku z czym hamulce nie są wrażliwe na zawilgocenie lub zanieczyszczenie powierzchni współpracujących ślizgowo. Oprócz tego tarczowe mechanizmy hamulcowe są samonastawne i w związku z tym nie wymagają regulacji. Wymienia się jedynie zużyte klocki hamulcowe. Do odpowietrzania hydraulicznego układu uruchamiającego hamulce potrzebny jest klucz płaski 7 mm, około 0,5 m rurki gumowej i czyste naczynie szklane. Płyn w zbiorniczku powinien być uzupełniony do wymaganego poziomu. Zdjąć gumową osłonę z odpowietrznika na rozpieraczu hydraulicznym i założyć na jej miejsce rurkę gumową. Czyste naczynie szklane napełnić do połowy takim samym płynem hamulcowym, jaki znajduje się w układzie i zanurzyć w nim drugi koniec rurki gumowej. [podobne: citroen połczyńska, , auto moto gratka ]

 

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: auto moto gratka citroen połczyńska serwis citroen bydgoszcz