Citroen – wynajem samochodów
Wynajem samochodów citroen i innych marek. Warszawa, kraków Poznań Gdańsk

Posts Tagged ‘dystrybutor łożysk’

Jazda w mieście

Posted in Uncategorized  by admin
August 17th, 2016

Szczególnej ostrożności i uwagi wymaga też jazda w mieście. Kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych, widząc dzieci bawiące się w pobliżu jezdni lub mijając stojący na przystanku autobus, powinien przesunąć nogę z pedału przyspieszenia na pedał hamulca, aby zmniejszyć prędkość i przygotować się do natychmiastowego hamowania. Niekiedy nawet jazda z prędkością 40 km/h nie jest bezpieczna, gdyż nagłe wyjście przechodnia na jezdnię w odległości nie większej niż 10 m od samochodu prowadzi nieuchronnie do wypadku tragicznego W skutkach. [hasła pokrewne: wynajem kontenerów, dystrybutor łożysk, wózki widłowe ]

Droga hamowania zależy od prędkości jazdy i od opóźnienia, jakie może samochód uzyskać w określonych warunkach drogowych i atmosferycznych. Opóźnienie hamowania zależy więc nie tylko od stanu układu hamulcowego, ale również od stanu i rodzaju nawierzchni. Przyczepność bieżnika opony do nawierzchni jezdni jest największa na suchej jezdni betonowej, a najmniejsza na mokrej jezdni oblodzonej. W związku z tym, że samochody VW uzyskują przy dobrych warunkach atmosferycznych opóźnienie rzędu 6 m/s2, łatwo można obliczyć drogę hamowania w zależności od prędkości jazdy. Dlatego też na ogół przyjmuje się, że bezpieczna odległość między po—ruszającymi się w rzędzie samochodami powinna wynosić co najmniej tyle metrów, ile wynosi połowa prędkości poruszającego się samochodu. Jeżeli więc prędkość wynosi 80 km/h, to minimalna odległość powinna wynosić 40 m.

Trzeba przy tym również pamiętać, że śliska nawierzchnia jest niebezpieczna nie tylko ze względu na wydłużoną drogę hamowania. Gwałtowne naciśnięcie pedału hamulca na Śliskiej nawierzchni prowadzi do zablokowania kół, które tracą wówczas przyczepność, a samochód zarzuca, poruszając się w sposób niekontrolowany przez kierowcę. Dlatego też hamując na mokrej, śliskiej lub oblodzonej nawierzchni należy bardzo ostrożnie naciskać pedał hamulca, a w razie zablokowania kół — natychmiast zwolnić nacisk na pedał hamulca w celu odzyskania przyczepności kół do nawierzchni jezdni.

Comments Off

Posts Tagged ‘dystrybutor łożysk’

Jazda w mieście

Posted in Uncategorized  by admin
August 17th, 2016

Samochody VW nie wymagają docierania. Ich eksploatacja od pierwszego dnia może odbywać się normalnie, bez żadnych ograniczeń. Wytwórnia przestrzega jednak przed przekraczaniem określonych prędkości na poszczególnych biegach. Oczywiście, w razie konieczności szybkiego wyprzedzenia można na krótkim odcinku drogi przekroczyć podane prędkości, np. przyspieszyć na II biegu do 60 lub na III do 95 km/h. Samochody VW odznaczają się dobrym przyspieszeniem, co jest bardzo istotne zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas wyprzedzania na szosie. Należy jednak pamiętać, że im niższy bieg jest włączony, tym większy przyrost prędkości można uzyskać. Samochód jadący np. z prędkością 50 km/h łatwiej jest wyprzedzić na III niż na IV biegu, gdyż w tym zakresie prędkości na III biegu można uzyskać lepsze przyspieszenie, a zatem i czas wyprzedzania będzie krótszy. W mieście natomiast często korzystniej jest wyprzedzać na II biegu. [hasła pokrewne: wynajem kontenerów, dystrybutor łożysk, wózki widłowe ]

Wprawdzie samochody VW wyposażone są w bardzo skutecznie działające hamulce, niemniej jednak trzeba pamiętać, że przebieg hamowania składa się z trzech zasadniczych okresów: reakcji kierowcy (dostrzeżenie niebezpieczeństwa na drodze, uświadomienie sobie tego niebezpieczeństwa i podjęcie decyzji o zatrzymaniu pojazdu), uruchamiania hamulców i właściwego hamowania. W związku z tym droga zatrzymania samochodu jest znacznie dłuższa niż droga hamowania, na której mechanizmy hamulcowe kół jezdnych działają z pełną skutecznością, wytracając energię kinetyczną pojazdu i zmniejszając jego prędkość.

W celu zobrazowania jak dalece ryzykowna i niebezpieczna jest szybka jazda w niesprzyjających warunkach drogowych lub atmosferycznych, wystarczy przytoczyć przykład, że jeżeli przed kierowcą jadącym z prędkością 80 km/h w czasie mgły wyłoni się furmanka w odległości 25 m, to samochód uderzy w nią z nie zmniejszoną prędkością, ponieważ zderzenie nastąpi wcześniej, niż zadziałają hamulce.

 

Comments Off

« Previous Entries