Citroen – wynajem samochodów
Wynajem samochodów citroen i innych marek. Warszawa, kraków Poznań Gdańsk

Posts Tagged ‘hurtownia szkła’

Jazda

Posted in Uncategorized  by admin
August 17th, 2016

Jeżeli oględziny zewnętrzne i próba drogowa nie wykazały zasadniczych wad samochodu, można uznać wynik badań za pozytywny. Pozostaje jeszcze jednak ustalenie rzeczywistej wartości, czyli ceny.Ze względu na swą trwałość i niezawodność w różnych warunkach atmosferycznych i klimatycznych samochody były w Polsce bardzo drogie, nawet po kilkuletniej eksploatacji. Obecnie w związku z postępującym nasyceniem rynku nowymi samochodami ceny wszystkich samochodów używanych stopniowo obniżają się. Trudno jest więc podać jakiś uniwersalny przepis na ustalenie ceny używanego samochodu, tym bardziej że zależy to nie tylko od modelu i roku produkcji, ale Od wielu jeszcze czynników, jak np.: liczba przejechanych kilometrów, sposób użytkowania, eksploatacji, konserwacji itp.

W celu zorientowania przyszłych nabywców używanych samochodów VW podano w tablicy 1-1 ceny na giełdzie w NRF samochodów nowych i używanych. Wprawdzie trudno jest przeliczyć te ceny na złotówki, ale można zorientować się w proporcji cen miedzy nowymi samochodami i używanymi, zależnie od liczby lat eksploatacji. Jazdę można rozpocząć bezpośrednio po uruchomieniu silnika. [hasła pokrewne: konstrukcje stalowe, hurtownia szkła, transport maszyn ] Dopóki jednak silnik nie nagrzeje się dostatecznie, nie należy jechać z dużą prędkością obrotową. W czasie silnych mrozów zaleca się przejechać kilkaset metrów na drugim lub trzecim biegu. Duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy wywiera prawidłowa pozycja kierowcy oraz prawidłowy sposób trzymania kierownicy. Fotel kierowcy powinien być na tyle odsunięty do tyłu, aby można było trzymać kierownicę wyciągniętymi lub tylko lekko zgiętymi rękami. W takiej pozycji kierowca najmniej męczy się, a obracanie kołem kierownicy przez przesuwanie rąk po jej obwodzie jest najłatwiejsze i najbardziej bezpieczne. W żadnym przypadku nie należy krzyżować rąk podczas obracania kołem kierownicy. Trzymanie koła kierownicy oburącz zabezpiecza przed nagłym jej wyszarpnięciem wskutek najechania przednim kołem na nierówność, zmiany nawierzchni lub przebicia ogumienia. Doświadczeni kierowcy radzą trzymać koło kierownicy tym silniej, im szybciej porusza się samochód. Jest to całkowicie uzasadnione, gdyż podczas szybkiej jazdy najmniejsza nawet zmiana kierunku przednich kół może spowodować natychmiastowe zjechanie na pobocze lub do rowu.

Comments Off

Posts Tagged ‘hurtownia szkła’

Jazda

Posted in Uncategorized  by admin
August 17th, 2016

Trzeba obejrzeć kopułkę aparatu zapłonowego i sprawdzić, czy nie ma pęknięć. Zdjąć ją i sprawdzić luz wałka rozdzielacza oraz stan styków i palca rozdzielacza. Przy okazji sprawdzić, czy izolacja przewodów wysokiego napięcia nie jest popękana. Z kolei należy sprawdzić działanie wskaźnika poziomu paliwa i lampek kontrolnych, a także działanie wycieraczki i sygnału dźwiękowego oraz włączników i wyłączników. Konieczne jest również sprawdzenie świateł pozycyjnych, Światła STOP, kierunkowskazów, świateł drogowych i mijania oraz prawidłowość ich zmiany. Jeżeli oględziny zewnętrzne i osłuchanie silnika na postoju świadczą o tym, że cena samochodu jest proporcjonalna do jego stanu technicznego, to należy jeszcze odbyć próbną jazdę, która w pełni opinię te potwierdzi lub też wykaże nowe usterki, niemożliwe dotychczas do wykrycia. Jazda próbna powinna odbywać się na przestrzeni kilku kilometrów. Należy Wybrać odcinek drogi o różnej nawierzchni (gładka i wyboista), ze wzniesieniami i zakrętami.

Przeniesienie napędu. Podczas ruszania należy bardzo powoli zwalniać pedał sprzęgła, aby sprawdzić, czy włącza się ono płynnie i bez szarpnięć. Wszelkie szarpania i drgania przy powolnym włączaniu sprzęgła świadczą o zużyciu okładzin ciernych tarcz sprzęgła lub niedomaganiach innych jego elementów. Oprócz tego należy przeprowadzić jeszcze jedną próbę sprzęgła. Jadąc na pierwszym lub drugim biegu nacisnąć gwałtownie pedał przyspieszenia. Jeżeli wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika nie wzrośnie prędkość jazdy, świadczy to o poślizgu sprzęgła. [hasła pokrewne: konstrukcje stalowe, hurtownia szkła, transport maszyn ] W celu sprawdzenia pracy skrzynki biegów należy przejechać na każdym biegu przynajmniej po 100 m. Skrzynka biegów powinna pracować cicho, bez zgrzytów, stuków i pisków. Hałaśliwa praca skrzynki biegów świadczy o uszkodzeniu lub zużyciu łożysk albo kół zębatych przekładni. Oprócz tego należy sprawdzić, czy biegi włączają się bez trudności i nie wyłączają się samoczynnie podczas jazdy. Stwierdzenie takich niedomagań Świadczy o nieprawidłowym działaniu mechanizmu zmiany biegów lub o nadmiernym zużyciu kół zębatych, synchronizatorów lub wałków. Przekładnię główną i mechanizm różnicowy należy osłuchać podczas ruszania z miejsca oraz podczas jazdy z różnymi prędkościami na prostej i na zakrętach, a w szczególności podczas nagłej zmiany prędkości jazdy. We wszystkich warunkach jazdy most napędowy powinien pracować cicho, bez szumów i stuków. Jeżeli podczas nagłego przyspieszania i zwalniania słychać stuki lub grzechotanie, wskazuje to na nadmierne zużycie albo uszkodzenie zębów przekładni głównej. Występowanie szumu podczas pracy mostu napędowego świadczy o nieprawidłowej regulacji zazębienia przekładni głównej. Hałaśliwa praca mostu napędowego tylko na zakrętach wskazuje na niedomagania mechanizmu różnicowego.

Comments Off

« Previous Entries