citroen serwis warszawa
citroen serwis warszawa – Części citroen

Posts Tagged ‘wypożyczalnia aut gdańsk’

Światła przeciwmgłowe i do jazdy wstecz

Posted in Uncategorized  by admin
August 19th, 2016

Zadaniem zwykłych reflektorów samochodu jest zapewnienie dużego zasięgu oświetlenia. Reflektory te wysyłają dość zwarte wiązki światła, które rozjaśnia gęstą mgłę przed samym samochodem i tworzy olśniewającą plamę świetlną. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna lub niekiedy w ogóle niemożliwa. W związku z tym istnieje celowość instalowania w samochodzie reflektorów przeciwmgłowych, które dają rozproszony strumień światła. Zadaniem zwykłych reflektorów samochodu jest zapewnienie dużego zasięgu oświetlenia. Reflektory te wysyłają dość zwarte wiązki światła, które rozjaśnia gęstą mgłę przed samym samochodem i tworzy olśniewającą plamę świetlną. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna lub niekiedy w ogóle niemożliwa. W związku z tym istnieje celowość instalowania w samochodzie reflektorów przeciwmgłowych, które dają rozproszony strumień światła. Do samochodów VW reflektory przeciwmgłowe mogą być montowane nad zderzakiem lub pod zderzakiem. [hasła pokrewne: okręgowa stacja kontroli pojazdów, renault twingo, wypożyczalnia aut gdańsk ]

Potrzebne do tego celu przekaźniki produkowane są przez Zakłady Wytwórcze Sprzętu Teletechnicznego TELFA w Bydgoszczy. Do samochodów z instalacją o napięciu 6 V mogą być zastosowane następujące przekaźniki:

MT 6 typ 8—4463—005—2 25 Q 2+5,8 V lub MT 6 typ 160 1,6+4,6 V.

Do samochodów z instalacją o napięciu 12 V mogą być zastosowane następujące przekaźniki:

MT 6 typ 52 Q 3+8,4 V lub MT 6 typ 90 Q 4,1+11 V lub MT 6 typ 130 Q 5+13 V.

Reflektory do jazdy wstecz mogą być montowane do samochodów z instalacją 6 V (nr kat. 000 053 101) oraz do samochodów z instalacją 12 V (nr kat. 000 053 102 A). Zgodnie z Kodeksem Drogowym samochód może mieć jeden lub dwa reflektory do jazdy wstecz, umieszczone z tyłu. Barwa światła biała, dopuszcza się barwę żółtą selektywną. Reflektor (lub reflektory) powinien być tak zainstalowany, aby jego włączenie było możliwe tylko przy włączonym wstecznym biegu, aby oświetlał drogę przed cofającym się samochodem i nie olśniewał innych użytkowników drogi. Na podstawie podanego nru katalogowego kupuje sie komplet, który składa się z reflektora (bez żarówki), uchwytu do mocowania, przewodu z wyłącznikiem oraz instrukcji montażowej. Reflektor ten zostaje włączony przez wyłącznik na lince szybkościomierza. W przypadku kupna reflektora do jazdy wstecz innej wytwórni lub kupna samego reflektora VW bez części do mocowania i instalacji, można posłużyć się schematem połączenia reflektora.

Comments Off

Posts Tagged ‘wypożyczalnia aut gdańsk’

Światła przeciwmgłowe i do jazdy wstecz

Posted in Uncategorized  by admin
August 19th, 2016

Wytwórnia VW oferuje bardzo szeroki asortyment dodatkowego wyposażenia do swych samochodów. Wyposażenie to można otrzymać razem z samochodem lub zamówić oddzielnie. Obok nazw poszczególnych elementów wyposażenia podano numery katalogowe, co ułatwi ich zamówienie i kupno. Niektóre urządzenia można, oczywiście, wykonać we własnym zakresie, inne jeszcze można zastąpić dostępnymi na naszym krajowym rynku. Chcąc dodatkowo wyposażyć swój samochód można również. wiele wzorów zaczerpnąć z książki A. Słodowego pt. „Usprawniam własny samochód”. [hasła pokrewne: okręgowa stacja kontroli pojazdów, renault twingo, wypożyczalnia aut gdańsk ]

Alarmujący wzrost liczby wypadków drogowych wywołuje coraz. powszechniejsze zaniepokojenie. Podejmowane są najrozmaitsze wysiłki, zarówno aby zmniejszyć liczbę wypadków, jak i w celu ograniczenia ich skutków. W ramach ogólnej walki o bezpieczeństwo ruchu drogowego poszukuje się gorączkowo nowych metod chronienia kierowców i pasażerów pojazdów samochodowych przed śmiercią lub kalectwem w wyniku wypadku. Sięgając po środki stosowane już od dawna w lotnictwie zwrócono uwagę między innymi i na pasy służące do unieruchomiania pilotów i pasażerów w ich fotelach. W wielu krajach wprowadzono już obowiązek stosowania podobnych pasów bezpieczeństwa w samochodach. Obowiązek taki wprowadzany jest. stopniowo również w Polsce. Wszystkie modele samochodów VW przystosowane są do zainstalowania pasów bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera siedzącego obok mocuje sie do słupków drzwiowych, a zapina się je na uchwycie między fotelami. Pasy bezpieczeństwa dla pasażerów siedzących na tylnym siedzeniu mają punkty mocowania pod poduszką siedzenia z prawej i z lewej strony, w środkowej części podłogi tylnego bagażnika oraz w prawej i lewej części dachowej za bocznymi oknami.

Nagwintowane otwory (7/16” 20 zwojów na cal) pod Śruby mocujące pasy bezpieczeństwa zakryte są wkrętami plastykowymi z krzyżowym nacięciem Ibn. Przed przystąpieniem do zamontowania pasów wkręty należy wykręcić. Wytwórnia VW oferuje pasy mocowane dwupunktowo lub trzypunktowo oraz uchwyty do ich mocowania o następujących numerach katalogowych:

— 111 019 721 A — pas mocowany dwupunktowo, stosowany do modeli produkowanych do 1964 r.

— 111 019 721 B — pas mocowany dwupunktowo, stosowany do modeli produkowanych od 1964 r.

— 141 019 741 — .uchwyt do zapinania pasów, montowany na tunelu w samochodach produkowanych od 1964 r.

— 111 019 722 A — pas mocowany trzypunktowo, stosowany do modeli produkowanych od 1967 r.

— 111 019 741 — uchwyt do zapinania pasów, montowany na tunelu w samochodach produkowanych od 1967 r.

Chcąc kupić komplet na dwa przednie siedzenia należy kupić dwa pasy bezpieczeństwa i jeden uchwyt. Ostatnio wprowadzono sprzedaż pasów na przednie siedzenia z mocowaniem trzypunktowym w kompletach z innym wykonaniem uchwytu do zapinania. Taki komplet na dwa przednie siedzenia — nr kat. 111 019 703, a na tylne siedzenia nr kat. 111 019 713 B.

Comments Off

« Previous Entries