Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Przyspieszanie i hamowanie

Posted in Uncategorized  by admin
September 15th, 2019

Samochody VW nie wymagają docierania. Ich eksploatacja od pierwszego dnia może odbywać się normalnie, bez żadnych ograniczeń. Wytwórnia przestrzega jednak przed przekraczaniem określonych prędkości na poszczególnych biegach. Oczywiście, w razie konieczności szybkiego wyprzedzenia można na krótkim odcinku drogi przekroczyć podane prędkości, np. przyspieszyć na II biegu do 60 lub na III do 95 km/h. Samochody VW odznaczają się dobrym przyspieszeniem, co jest bardzo istotne zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas wyprzedzania na szosie. Należy jednak pamiętać, że im niższy bieg jest włączony, tym większy przyrost prędkości można uzyskać. Samochód jadący np. z prędkością 50 km/h łatwiej jest wyprzedzić na III niż na IV biegu, gdyż w tym zakresie prędkości na III biegu można uzyskać lepsze przyspieszenie, a zatem i czas wyprzedzania będzie krótszy. W mieście natomiast często korzystniej jest wyprzedzać na II biegu. [hasła pokrewne: citroen forum, vw de konfigurator, serwis citroen warszawa ]

Wprawdzie samochody VW wyposażone są w bardzo skutecznie działające hamulce, niemniej jednak trzeba pamiętać, że przebieg hamowania składa się z trzech zasadniczych okresów: reakcji kierowcy (dostrzeżenie niebezpieczeństwa na drodze, uświadomienie sobie tego niebezpieczeństwa i podjęcie decyzji o zatrzymaniu pojazdu), uruchamiania hamulców i właściwego hamowania. W związku z tym droga zatrzymania samochodu jest znacznie dłuższa niż droga hamowania, na której mechanizmy hamulcowe kół jezdnych działają z pełną skutecznością, wytracając energię kinetyczną pojazdu i zmniejszając jego prędkość.

W celu zobrazowania jak dalece ryzykowna i niebezpieczna jest szybka jazda w niesprzyjających warunkach drogowych lub atmosferycznych, wystarczy przytoczyć przykład, że jeżeli przed kierowcą jadącym z prędkością 80 km/h w czasie mgły wyłoni się furmanka w odległości 25 m, to samochód uderzy w nią z nie zmniejszoną prędkością, ponieważ zderzenie nastąpi wcześniej, niż zadziałają hamulce.

 

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: citroen forum serwis citroen warszawa vw de konfigurator