Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Różne przeszkody na drodze

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2019

Samochód VW nie jest wprawdzie samochodem terenowym, niemniej jednak w razie konieczności można nim poruszać się nawet w bardzo niekorzystnych warunkach drogowych. Konieczne jest jednak zachowanie dużej ostrożności oraz znajomość przynajmniej podstawowych zasad techniki jazdy w różnych trudnych warunkach drogowych. Na przykład jazda na suchej i ubitej drodze gliniastej nie powoduje większych trudności. Najwygodniej jest jechać w płytkich koleinach pozostawionych przez samochody. Jeżeli jednak koleiny są głębokie, należy jechać obok kolein lub tak, aby prawa koleina znajdowała się między kołami. Nie należy również wjeżdżać w koleiny pozostawione przez wozy konne, gdyż odstęp między nimi jest mniejszy niż rozstaw kół samochodu. Bardzo trudna jest natomiast jazda na drodze gliniastej po deszczu. Rozmiękła glina zalepia rzeźbę bieżnika opon, wskutek czego zmniejsza się przyczepność kół do drogi. Jazda w takich warunkach niewiele różni się od jazdy na oblodzonej nawierzchni. Jest jednak trudniejsza, gdyż dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo ugrzęźnięcia samochodu. Dlatego też w razie konieczności przebycia takiej drogi wskazane jest założenie opon terenowych na wszystkie koła lub łańcuchów przeciwślizgowych przynajmniej na tylne koła. Na śliskiej drodze gliniastej prędkość jazdy nie może przekraczać 30 km/h. Ruszanie z miejsca, rozpędzanie samochodu i hamowanie muszą być bardzo powolne. Nie wolno również wykonywać gwałtownych ruchów kołem kierownicy, gdyż może to spowodować zarzucenie samochodu. W przeciwieństwie do drogi gliniastej jazda na drodze piaszczystej po deszczu jest łatwiejsza. Koła toczą się wówczas zwykle po wierzchu i możliwa jest jazda nawet na trzecim biegu. Nie należy jednak również gwałtownie przyspieszać lub hamować, aby nie spowodować zagłębienia się kół. Bardzo trudna, a niekiedy w ogóle niemożliwa jest jazda po suchym sypkim piasku. Ponieważ trudno jest na odległość ocenić grubość warstwy sypkiego piasku, najlepiej jest wyjść z samochodu i przejść kilka kroków. Jeżeli warstwa sypkiego piasku jest na tyle głęboka, że trudno jest poruszać się, a piasek zasypuje obuwie, lepiej zrezygnować z przebycia takiego odcinka i szukać innej drogi. [więcej w: wartburg forum, forum citroen c5, moto gratka samochody osobowe ]

Jeżeli piasek jest porośnięty trawą lub pod płytką wierzchnią warstwą znajduje się twarde podłoże, to taki odcinek można próbować przejechać rozpędem. Najlepiej jest zwykle jechać na drugim biegu z niewielką, lecz równomierną prędkością, bez zmiany biegów, zatrzymywania się, przyspieszenia lub hamowania.Gdyby jednak mimo wszelkich środków ostrożności nastąpił poślizg kół i wskutek tego zatrzymanie się samochodu, należy natychmiast wyłączyć sprzęgło, aby koła napędowe nie zagłębiały się jeszcze bardziej. Można następnie włączyć wsteczny bieg i spróbować na bardzo wolnych obrotach wyjechać do tyłu po własnych śladach, a następnie jeszcze raz do przodu. Jeżeli jednak koła znacznie zagłębiają się w piasku, najbardziej skuteczne będzie podkopanie piasku przed kołami tylnymi i przednimi, a następnie podłożenie gałęzi, kamieni lub wylanie kilku wiader wody w koleiny i pod koła.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: forum citroen c5 moto gratka samochody osobowe wartburg forum