Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Światła przeciwmgłowe i do jazdy wstecz

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Zadaniem zwykłych reflektorów samochodu jest zapewnienie dużego zasięgu oświetlenia. Reflektory te wysyłają dość zwarte wiązki światła, które rozjaśnia gęstą mgłę przed samym samochodem i tworzy olśniewającą plamę świetlną. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna lub niekiedy w ogóle niemożliwa. W związku z tym istnieje celowość instalowania w samochodzie reflektorów przeciwmgłowych, które dają rozproszony strumień światła. Zadaniem zwykłych reflektorów samochodu jest zapewnienie dużego zasięgu oświetlenia. Reflektory te wysyłają dość zwarte wiązki światła, które rozjaśnia gęstą mgłę przed samym samochodem i tworzy olśniewającą plamę świetlną. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna lub niekiedy w ogóle niemożliwa. W związku z tym istnieje celowość instalowania w samochodzie reflektorów przeciwmgłowych, które dają rozproszony strumień światła. Do samochodów VW reflektory przeciwmgłowe mogą być montowane nad zderzakiem lub pod zderzakiem. [hasła pokrewne: depollution system faulty, klub cytrynki, szybcy i wściekli 7 cda ]

Potrzebne do tego celu przekaźniki produkowane są przez Zakłady Wytwórcze Sprzętu Teletechnicznego TELFA w Bydgoszczy. Do samochodów z instalacją o napięciu 6 V mogą być zastosowane następujące przekaźniki:

MT 6 typ 8—4463—005—2 25 Q 2+5,8 V lub MT 6 typ 160 1,6+4,6 V.

Do samochodów z instalacją o napięciu 12 V mogą być zastosowane następujące przekaźniki:

MT 6 typ 52 Q 3+8,4 V lub MT 6 typ 90 Q 4,1+11 V lub MT 6 typ 130 Q 5+13 V.

Reflektory do jazdy wstecz mogą być montowane do samochodów z instalacją 6 V (nr kat. 000 053 101) oraz do samochodów z instalacją 12 V (nr kat. 000 053 102 A). Zgodnie z Kodeksem Drogowym samochód może mieć jeden lub dwa reflektory do jazdy wstecz, umieszczone z tyłu. Barwa światła biała, dopuszcza się barwę żółtą selektywną. Reflektor (lub reflektory) powinien być tak zainstalowany, aby jego włączenie było możliwe tylko przy włączonym wstecznym biegu, aby oświetlał drogę przed cofającym się samochodem i nie olśniewał innych użytkowników drogi. Na podstawie podanego nru katalogowego kupuje sie komplet, który składa się z reflektora (bez żarówki), uchwytu do mocowania, przewodu z wyłącznikiem oraz instrukcji montażowej. Reflektor ten zostaje włączony przez wyłącznik na lince szybkościomierza. W przypadku kupna reflektora do jazdy wstecz innej wytwórni lub kupna samego reflektora VW bez części do mocowania i instalacji, można posłużyć się schematem połączenia reflektora.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: depollution system faulty klub cytrynki szybcy i wściekli 7 cda