Citroen serwis – warszawa, bydgoszcz, kielce, wrocław, lublin
citroen serwis warszawa – Części citroen

Turystyka zagraniczna

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2019

W razić braku jakichkolwiek innych możliwości wydobycia ugrzęźniętego samochodu można spuścić z opon powietrze do połowy zalecanego ciśnienia. Wskutek tego zwiększy się powierzchnia nośna opony, a zmniejszy jednostkowy nacisk ciężaru samochodu. Przednie koła powinny być przy tym skierowane dokładnie do jazdy na wprost, aby nie powodowały dodatkowych oporów jazdy. W przypadku niezbyt głębokiego ugrzęźnięcia sposób jest dość skuteczny. Po przejechaniu piaszczystego odcinka drogi należy niezwłocznie dopompować opony do przepisowego ciśnienia, aby nie dopuścić do ich zniszczenia lub uszkodzenia. Jazda na bocznych drogach gruntowych wymaga zachowania wszelkich środków ostrożności, gdyż zakręty, skrzyżowania, poprzeczne wykopy lub inne przeszkody nie są sygnalizowane znakami drogowymi. Wszelkie przeszkody mogą wyłonić sie zupełnie niespodziewanie i trzeba mieć czas, aby w porę je zauważyć i ominąć lub zdążyć zahamować. Po wiosennych roztopach lub długotrwałych deszczach na drogach gruntowych tworzą się często rozległe kałuże. Przed wjechaniem do wody należy zawsze najpierw zbadać jej głębokość. Trzeba pamiętać, że w samochodach VW silnik jest nisko umieszczony i łatwo jest zalać świece zapłonowe. Do wody wjeżdża się na pierwszym lub drugim biegu z dość dużą prędkością obrotową, aby nawet w razie zalania jednej lub dwóch świec utrzymać pracę silnika na pozostałych cylindrach. Zbyt energiczne wjechanie do wody może wytworzyć falę, która nawet przy płytkiej wodzie grozi zachlapaniem silnika. Podczas przejeżdżania przez wodę nie należy przyspieszać i hamować. Grubość warstwy lodu trudno jest dokładnie ustalić, gdyż nie zawsze jest ona równomierna. Dlatego też jazdy po lodzie trzeba unikać. Samochód VW z pełnym obciążeniem może w zimie bezpiecznie przejechać po lodzie, którego warstwa jest nie cieńsza niż 150 mm. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w okresie wiosennym wytrzymałość lodu jest o połowę mniejsza i podana grubość warstwy nie zapewnia bezpiecznego przejazdu. [więcej w: wartburg forum, forum citroen c5, moto gratka samochody osobowe ]

W ostatnich latach notuje się olbrzymi rozwój turystyki motorowej w całej Europie. Coraz więcej osób wyjeżdża z Polski na urlop własnym samochodem. Ta forma turystyki daje nie tylko dużo zadowolenia, ale umożliwia najlepsze zwiedzanie obcego kraju i jego zabytków. Często wycieczka do Bułgarii, Jugosławii lub krajów zachodnioeuropejskich obejmuje trasę o długości nie mniejszej niż 5000 km. W związku z tym przed wyjazdem konieczny jest dokładny przegląd techniczny samochodu i okresowa obsługa, jeżeli nawet wypadnie to przed planowanym terminem. Oprócz zmiany oleju i smarowania należy oczyścić filtry powietrza i paliwa oraz gaźnik. Szczególnie dokładnie sprawdzić układy kierowniczy i hamulcowy oraz stan ogumienia. W nienagannym stanie musi być też układ zapłonowy i oświetlenie samochodu.

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: forum citroen c5 moto gratka samochody osobowe wartburg forum